Puitmajad

Puitmaju toodame koostöös Profab Houses As’iga, kellel on pikaajaline kogemus puitmajade ehituses. Soovi korral graveerime puitmaja seinale nime või logo ilma lisatasuta.

Lihtsamate ja väiksemate puitmajade puhul (20m2 ja väiksemad) saame teile pakkuda erilahendusi vastavalt vajadustele.

Pakume välja oma visiooni ja siis kohandame maja sinu kriteeriumide järgi (suurus, viimistlus, kasutatud materjalid, valmidus aste). Ehitame teile ainulaadse ning kordumatu puitmaja, mis on valmistatud kvaliteetsest Eesti puidust.

Maja valmistamiseks kulub umbes 4-5 nädalat, olenevalt maja suurusest ning spetsiifikast.

Kõikide puitmajade puhul kehtib tootjapoolne garantii kuni 2 aastat.

Transport Eesti piires kuni nädal, välismaal 2-3 nädalat olenevalt asukohast.

Järelmaksu on võimalik saada tellimustelt alates 10 000 eurost. Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust.

ÜLDIST

Värv kaitseb puitpinda ilmastiku eest, vähendab puidu niiskusest tingitud kahjustusi ja pikendab konstruktsioonide eluiga. Värvitud ja korralikult hooldatud puitmaja on vastupidav ajale ja ilmastikule. Õigesti teostatud värvimine ja korralik värvikiht püsib puhtana ja säilitab oma värvitooni, hoides sellega maja välimuse eeskujulikuna.

VÄRVIMISTINGIMUSED

Värvitav pind peab olema kuiv. Puidu niiskus maksimaalselt 20 % puidu kuivmassist. Värvimise ja kuivamise ajal peab õhu, pinna ja värvi temperatuur olema üle +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80 %. Mida kuivem on töödeldav puitpind, seda paremini imendub pinnakate ning seda kauem see kestab ja kaitseb.

VÄRVIMISEKS SOBIV ILM

Parim värvimisaeg on maist septembrini. Ideaalne ilm värvimiseks on pikk pilvealune kuiv kesksuvine päev, kuid ilmastikuolusid järgides saab maja värvida ka muul ajal.

Liiga suur õhuniiskus kahandab värvi naket ja värvitud pinnale langenud kaste võib tähendada uut värvimist. Vihma või pesemise järel tuleb värvitaval pinnal lasta täielikult kuivada enne värvimistööde alustamist. Tavaliselt on välisvärvimise miinimumtemperatuur +5 °C ja parim vahemik +10 – +30 °C. Temperatuur ei tohi langeda alla +5 °C ka kuivamise ajal.

EELTÖÖD

Eeltööd tuleb teha aegsasti enne töö alustamist.

Lõppviimistlus tuleks eelnevalt hoolikalt läbi mõelda. Suurte pindade, nt ühe seina värvimiseks tuleks kokku segada vajalik kogus. Sellega välditakse toonierinevusi ja nähtavaid üleminekuid. Üleminekukohad ja jätkamised tuleks planeerida katkestuskohtadesse nagu nurgad, aknaservad, liistud jne.

PINNA PUHASTAMINE

Vaheta kahjustunud puitosad uute vastu. Kui nuga läheb kergesti puitu sisse või puidust eraldub halle laaste, on puit värvimiskõlbmatu.

Eemalda lahtine ja nõrgalt kinnitunud värv kaabitsa ja terasharjaga.

Pese määrdunud ja hallitanud pinnad RENSA FACADE fassaadipesuainega. Pesuaine kantakse pinnale harjaga ja loputatakse hoolikalt veega.

Värvitava pinna üleliigset niisutamist tuleks vältida.

Eemalda vaigutilgad puitpinnalt enne värvimist.

Töötle hoolega puidu otsapindu.

PESUVAHENDID

– varrega hari
– veevoolik või survepesur
– maalri isikukaitsevahendid
– ämber
– terashari, kaabits

VÄRVIMISVAHENDID

– lai pintsel
– korralikud tellingud, pukid
– varrepikendus
– kaitsevahendid, nt kindad, pearätik

TÖÖJÄRJEKORD

Tee eeltööd ja muude pindade kaitsmine aegsasti enne värvimist.

Mõtle värvimistööde järjestus eelnevalt läbi. Tavaliselt värvitakse paremalt vasakule ja ülevalt alla, kuid seda saab muuta vastavalt olukorrale. Väldi värvimist otsese päikese käes. Proovi korraldada värvimine nii, et saad olla värvimise ajal varjus.

NIPPE

Puiduvärve võib pinnale kanda rulli või pintsliga. Rulliga kantud värv tuleb kindlasti üle pintseldada.

Profid kasutavad värvimiseks tihti kõrgsurvepihustit. Pihustiga saab värvi kiiresti pinnale kanda, kuid pihustatud värv tuleb seinas siiski veel üle pintseldada.

Kui soovid värvimist jätkata järgmisel päeval, võid pintslid panna ööseks likku, nii pääsed töövahendite pesust.

Löö enne värvimist torniga naelapead sügavamale.

Sega värv enne värvimist korralikult kuni põhjani läbi.

TÖÖVAHENDITE PESU

Pese töövahendid algul vee, lahusti või pesuainega. Kasuta viimasena pesuainet, siis jäävad pintsliharjased pehmeks. Lõpuks loputa veega.

JÄÄTMEKÄITLUS

Toodet ei tohi valada kanalisatsiooni, veekogudesse ega pinnasesse. Vedelad jäägid viiakse ohtlike ainete kogumispunkti. tühjad kuivanud pakendid on taaskasutatavad ja sobivad tavaprügilasse või metalli kogumispunkti.

Lasergraveerimine seinale. Numbrid, nimed, logod vastavalt vajadusele.