- +372 38 51062
- rebruk@rebruk.ee
Suurema osa OÜ Rebruk GH toodangust moodustavad puidust garaažid. Toodame eriti põhjamaades väga populaarseid puitkarkass garaaže. Meie peamiseks müügiartikliks on 6m*6m küljepikkusega garaažid 2-le autole. Samas oleme valmistanud ka ridagaraaže (kuni 120 auto jaoks).
Analoogiliselt kilpkonstruktsiooniga majadega on garaažide püstitamine kiire. Ühe, ca. 36m2 põhjapindalaga garaaži valmimiseks ning ülespanekuks kulub (vundamendi olemasolul) keskmiselt 2 päeva. Selle aja vältel paigaldatakse seinad, katus ja väravad.
Soovi korral graveerime garaaži seinale numbri, nime või logo ilma lisatasuta.
Garaaži valmistamiseks kulub umbes 3 nädalat, olenevalt garaaži suurusest ning spetsiifikast.
Kõikide garaažide puhul kehtib tootjapoolne garantii kuni 2 aastat.
Transport Eesti piires kuni nädal, välismaal 2-3 nädalat olenevalt asukohast.
Järelmaksu on võimalik saada tellimustelt alates 10 000 eurost. Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust.
ÜLDIST
Värv kaitseb puitpinda ilmastiku eest, vähendab puidu niiskusest tingitud kahjustusi ja pikendab konstruktsioonide eluiga. Värvitud ja korralikult hooldatud puitmaja on vastupidav ajale ja ilmastikule. Õigesti teostatud värvimine ja korralik värvikiht püsib puhtana ja säilitab oma värvitooni, hoides sellega maja välimuse eeskujulikuna.
VÄRVIMISTINGIMUSED
Värvitav pind peab olema kuiv. Puidu niiskus maksimaalselt 20 % puidu kuivmassist. Värvimise ja kuivamise ajal peab õhu, pinna ja värvi temperatuur olema üle +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80 %. Mida kuivem on töödeldav puitpind, seda paremini imendub pinnakate ning seda kauem see kestab ja kaitseb.
VÄRVIMISEKS SOBIV ILM
Parim värvimisaeg on maist septembrini. Ideaalne ilm värvimiseks on pikk pilvealune kuiv kesksuvine päev, kuid ilmastikuolusid järgides saab maja värvida ka muul ajal.
Liiga suur õhuniiskus kahandab värvi naket ja värvitud pinnale langenud kaste võib tähendada uut värvimist. Vihma või pesemise järel tuleb värvitaval pinnal lasta täielikult kuivada enne värvimistööde alustamist. Tavaliselt on välisvärvimise miinimumtemperatuur +5 °C ja parim vahemik +10 – +30 °C. Temperatuur ei tohi langeda alla +5 °C ka kuivamise ajal.
EELTÖÖD
Eeltööd tuleb teha aegsasti enne töö alustamist.
Lõppviimistlus tuleks eelnevalt hoolikalt läbi mõelda. Suurte pindade, nt ühe seina värvimiseks tuleks kokku segada vajalik kogus. Sellega välditakse toonierinevusi ja nähtavaid üleminekuid. Üleminekukohad ja jätkamised tuleks planeerida katkestuskohtadesse nagu nurgad, aknaservad, liistud jne.
PINNA PUHASTAMINE
Vaheta kahjustunud puitosad uute vastu. Kui nuga läheb kergesti puitu sisse või puidust eraldub halle laaste, on puit värvimiskõlbmatu.
Eemalda lahtine ja nõrgalt kinnitunud värv kaabitsa ja terasharjaga.
Pese määrdunud ja hallitanud pinnad RENSA FACADE fassaadipesuainega. Pesuaine kantakse pinnale harjaga ja loputatakse hoolikalt veega.
Värvitava pinna üleliigset niisutamist tuleks vältida.
Eemalda vaigutilgad puitpinnalt enne värvimist.
Töötle hoolega puidu otsapindu.
PESUVAHENDID
– varrega hari
– veevoolik või survepesur
– maalri isikukaitsevahendid
– ämber
– terashari, kaabits
VÄRVIMISVAHENDID
– lai pintsel
– korralikud tellingud, pukid
– varrepikendus
– kaitsevahendid, nt kindad, pearätik
TÖÖJÄRJEKORD
Tee eeltööd ja muude pindade kaitsmine aegsasti enne värvimist.
Mõtle värvimistööde järjestus eelnevalt läbi. Tavaliselt värvitakse paremalt vasakule ja ülevalt alla, kuid seda saab muuta vastavalt olukorrale. Väldi värvimist otsese päikese käes. Proovi korraldada värvimine nii, et saad olla värvimise ajal varjus.
NIPPE
Puiduvärve võib pinnale kanda rulli või pintsliga. Rulliga kantud värv tuleb kindlasti üle pintseldada.
Profid kasutavad värvimiseks tihti kõrgsurvepihustit. Pihustiga saab värvi kiiresti pinnale kanda, kuid pihustatud värv tuleb seinas siiski veel üle pintseldada.
Kui soovid värvimist jätkata järgmisel päeval, võid pintslid panna ööseks likku, nii pääsed töövahendite pesust.
Löö enne värvimist torniga naelapead sügavamale.
Sega värv enne värvimist korralikult kuni põhjani läbi.
TÖÖVAHENDITE PESU
Pese töövahendid algul vee, lahusti või pesuainega. Kasuta viimasena pesuainet, siis jäävad pintsliharjased pehmeks. Lõpuks loputa veega.
JÄÄTMEKÄITLUS
Toodet ei tohi valada kanalisatsiooni, veekogudesse ega pinnasesse. Vedelad jäägid viiakse ohtlike ainete kogumispunkti. tühjad kuivanud pakendid on taaskasutatavad ja sobivad tavaprügilasse või metalli kogumispunkti.
Lasergraveerimine seinale. Numbrid, nimed, logod vastavalt vajadusele.